WYCIECZKA ŚLADAMI LUBELSKIEGO LIPCA 1980 R.

W dniu 20 lutego 2019 roku uczniowie klasy 5a uczestniczyli w bezpłatnej wycieczce szkolnej zorganizowanej przez NSZZ Solidarność Region Środkowowschodni do miejsc związanych z uczczeniem wydarzeń Lubelskiego Lipca 1980 roku. Była to bardzo ciekawa lekcja historii o odwadze i męstwie zwykłych ludzi, którzy przeciwstawili się władzom komunistycznym i postanowili wspólnie walczyć o demokrację i lepsze życie. W ramach wycieczki  zwiedzono: Muzeum historii miasta Świdnik, byłą fabrykę samochodów w Lublinie. Na zakończenie spotkania czekał na grupę ciepły  poczęstunek. Społeczność szkolna dziękuje organizatorowi  NSZZ Solidarność Region Środkowowschodni za umożliwienie bezpłatnego zwiedzania miejsc pamięci.

Piotr Ruśniak