Dzienne archiwum: Marzec 25, 2019

BAŚNIE WYOBRAŹNIĄ DRUGOKLASISTÓW MALOWANE

Projekt pt.  „Baśnie z czterech stron świata” przygotowany przez nauczyciela – bibliotekarza p. Piotra Bielaka przyniósł już pierwsze prace plastyczne przygotowane przez uczniów klasy 2a pod kierunkiem p. Jolanty Chyćko. Uczniowie zainspirowani treścią baśni afrykańskiej pt. „ Smok z jeziora”  przygotowali wystawę swoich prac, która urzeka atrakcyjnością form i bogactwem przekazanych treści. Cieszymy się, że uczniowie potrafili nie tylko pięknie wydobyć baśniowe morały, ale także dali wyraz swojej kreatywności i dziecięcej twórczości. Zapraszamy do obejrzenia wystawy zaprezentowanej w czytelni....

SZUKAMY WIOSNY

Miniony tydzień w oddziale 0 B obfitował w poszukiwaniach zwiastunów wiosny w najbliższym otoczeniu. Dzieci podczas spacerów przyglądały się drzewom, krzewom, pierwszym kwiatom, słuchały śpie­wu ptaków, oglądały przydomowe ogródki. Na podstawie własnej wiedzy i doświadczeń opowiadały także o zmianach zachodzących w przyrodzie o tej porze roku.