BAŚNIE Z CZTERECH STRON ŚWIATA – AFRYKA

Rozwijając zainteresowania czytelnicze uczniów naszej Szkoły, 28 lutego 2019r. nauczyciel – bibliotekarz p. Piotr Bielak wraz  z wychowawczynią klasy 1a – p. Aleksandrą Kliszcz i wychowawczynią klasy 2a – p. Jolantą Chyćko, podjęli nową formę pracy: wędrówkę po Baśniach z czterech stron świata. Od lutego do czerwca 2019r. podczas pięciu spotkań w bibliotece, nauczyciele będą przybliżali uczniom baśnie z różnych kontynentów.

Dziś pedagodzy zapoznali uczniów z baśnią afrykańską pt. Smok z jeziora. Dzieci z zaciekawieniem jej wysłuchały oraz ochoczo i bezbłędnie odpowiadały na pytania sprawdzające ich uwagę. Spotkanie wzbogaciły stroje i rekwizyty z Czarnego Lądu oraz globus i mapa Afryki. Uczniowie jako pracę domową otrzymali zadanie wykonania ilustracji do tej baśni. Z tych prac powstanie wystawa, którą zaprezentujemy społeczności naszej Szkoły.

Piotr Bielak

nauczyciel – bibliotekarz

Może Ci się również spodoba