BAŚNIE Z CZTERECH STRON ŚWIATA – AUSTRALIA

W ramach podróży z baśniami po kontynentach, 14 marca 2019 roku nauczyciel – bibliotekarz p. Piotr Bielak wraz  z wychowawczynią klasy 1a – p. Aleksandrą Kliszcz i wychowawczynią klasy 2a – p. Jolantą Chyćko przybliżyli uczniom baśń australijską pt.  O chłopcu w skórze węża. Dzieci otrzymały wiele informacji o faunie i florze Australii oraz o jej rdzennych mieszkańcach Aborygenach. Same posiadały już dużą wiedzę o kangurach, misiach koala, rekinach, krokodylach i wężach oraz o Górze Kościuszki – najwyższym szczycie Australii. Pomocą w poznawaniu tego kontynentu były mapy i globus oraz książki ze szkolnej biblioteki. Uczniowie z wielką uwagą wysłuchali baśni i wspaniale odpowiadali na pytania dotyczące jej treści. Dzieciom bardzo podobała się ta baśń, zwłaszcza jej morał: powinniśmy mieć dobre serce i nie oceniać człowieka po wyglądzie.

Piotr Bielak

nauczyciel – bibliotekarz