DZIEŃ OTWARTY W ZSTK

W piątek 8 lutego 2019 roku grupa uczniów klas trzecich oddziału gimnazjalnego uczestniczyła  w Dniu Otwartym w Zespole Szkół Transportowo – Komunikacyjnych im. T. Kościuszki w Lublinie, przy ul. Zemborzyckiej 82.  Uczniowie zapoznali się z ofertą szkoły, a szczególnie z kierunkami: technik spedytor, technik logistyk, technik mechatronik, technik informatyk, technik transportu kolejowego oraz technik elektroenergetyk transportu szynowego. Odwiedzający szkołę obejrzeli sale lekcyjne oraz pracownie komputerowe, zapoznali się z bazą dydaktyczną i edukacyjną szkoły, poznali nauczycieli i sposoby prowadzenia przez nich zajęć. Ponadto zapoznali się z prezentacjami multimedialnymi przygotowanymi przez starszych kolegów, podziwiali talenty kabaretowe uczniów i wzięli udział w konkursie wiedzy ogólnej zajmując II i IV miejsce! W opinii młodzieży Dni Otwarte dają możliwość zapoznania się ze szkołą od środka, porozmawiania z uczniami danego kierunku, a przede wszystkim są bardzo przydatne przy podejmowaniu decyzji o wyborze dalszego kierunku kształcenia. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i zaprezentowanie szkoły  przez absolwentów  SP1 Mateusza i Bartka !

Monika Melanowicz