W TEATRZE LALKI I AKTORA im. H.CH. ANDERSENA

W czwartek 7 marca klasa 1a i 2a miały okazję gościć w Teatrze Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, którego scena mieści się w Centrum Spotkania Kultur. Uczniowie obejrzeli spektakl pt. „ Zwierzęta Doktora Dolittle”.

Spektakl ten opowiada historię słynnego lekarza – Jana Dolittla, który od dwunożnych pacjentów wolał tych zwierzęcych. To opowieść o tym, że zwierzęta tak samo czują, cierpią, kochają i rozumieją świat jak my. Różni się tylko ich język.

W spektaklu roi się od wpadających w ucho melodii, które wyszczekane, wyćwierkane i wykwakane przez towarzyszy Dolittla prowadzą nas przez lądy i morza ze spokojnego angielskiego Puddelby wprost do serca afrykańskiej dżungli.

Przy okazji wizyty w teatrze, uczniowie spotkali się z lalkarzem teatru, którego prace od lat możemy podziwiać na scenie i nie tylko. Podczas 20 minutowej rozmowy opowiedział dzieciom, czym różni się lalka, którą można kupić w sklepie, od teatralnej i czy zabawa nią jest równie łatwa. Zdradził również sekrety tworzenia lalek – jak długo to trwa? Czy to prawda, że każda lalka ma swoją duszę?

Uczniowie wrócili do szkoły zachwyceni spektaklem, muzyką i wspaniałą grą aktorów na scenie.

Jolanta Chyćko

Może Ci się również spodoba