ZERÓWKOWICZE PROMUJĄ ZDROWY STYL ŻYCIA!

Nasi najmłodsi uczniowie w szkole razem ze swoimi rodzicami i wychowawcami wzięli udział w VI Festiwalu Zdrowia Przedszkolaka „Jem kolorowo ale zdrowo!” zorganizowanym przez  Przedszkole nr 35 w Lublinie oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie Wydział Nauk.

Celem festiwalu było upowszechnianie zdrowego stylu życia, popularyzowanie wiedzy o żywności i jej wpływie na zdrowie, kształtowanie postaw prozdrowotnych z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i higieny, rozwijanie dziecięcych umiejętności oraz integracja i wymiana doświadczeń Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie Miasta Lublin.

Dzieci  wykonały pracę konkursową – książeczkę,pt. „Przepisy na zdrowie rodziny…”. Było to zadanie plastyczno- techniczne w którym brali udział zarówno rodzice przedszkolaków, dziadkowie oraz krewni. Książeczki zawierały treści na temat zdrowego stylu życia w jednej lub wielu różnych jego dziedzinach np. żywienie, aktywność ruchowa, higiena zdrowia psychicznego oraz przepiękne obrazki i rymowanki. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i przedszkolakom za zaangażowanie w dodatkowe zadanie oraz przekazanie cennych informacji dotyczących naszego zdrowia.

Monika Machulska – Wasilewska

 

Może Ci się również spodoba