Dzienne archiwum: Kwiecień 7, 2019

WYJĄTKOWY PORANEK TEATRALNY

4 kwietnia 2019 roku oddziały gimnazjalne klas IIIc oraz IIIb wraz z wychowawcą p. A. Pawelec oraz p. K. Kamińską uczestniczyły w niezwykłej interpretacji bajki pt. „Pinokio” Carla Collodiego. Spektakl miał miejsce w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie i na długo zapadnie w pamięci widzów, pozostawiając refleksję o drodze, jaką każdy człowiek musi przejść, aby odnaleźć samego siebie. Inspiracją do wyjątkowej interpretacji znanej bajki był dla reżysera Jakuba Roszkowskiego  popularny kiedyś serial pt. „Miasteczko Twin Peaks”.

BAŚNIE Z CZTERECH STRON ŚWIATA – AZJA

W ramach baśniowych podróży po kontynentach, 4 kwietnia 2019 r. nauczyciel – bibliotekarz p. Piotr Bielak wraz  z wychowawczynią klasy 1a – p. Aleksandrą Kliszcz i wychowawczynią klasy 2a – p. Jolantą Chyćko przybliżyli uczniom baśń chińską pt.  O pięknej Czang. Dzieci otrzymały bardzo dużo informacji o kontynencie azjatyckim. Niektórzy uczniowie podzielili się doświadczeniem pobytu w krajach Azji.