BAŚNIE Z CZTERECH STRON ŚWIATA – AZJA

W ramach baśniowych podróży po kontynentach, 4 kwietnia 2019 r. nauczyciel – bibliotekarz p. Piotr Bielak wraz  z wychowawczynią klasy 1a – p. Aleksandrą Kliszcz i wychowawczynią klasy 2a – p. Jolantą Chyćko przybliżyli uczniom baśń chińską pt.  O pięknej Czang. Dzieci otrzymały bardzo dużo informacji o kontynencie azjatyckim. Niektórzy uczniowie podzielili się doświadczeniem pobytu w krajach Azji. Pomocą w poznawaniu tego kontynentu była mapa, globus, książki ze szkolnej książnicy oraz rekwizyty – kapelusze z Chin. Najmłodsi czytelnicy biblioteki szkolnej w wielkim skupieniu wysłuchali baśni i bezbłędnie odpowiadali na pytania dotyczące jej treści. Dzieciom bardzo podobała się ta baśń, zwłaszcza jej morał: kochajmy ludzi, bo miłość jest siłą, ma moc pokonania lęku i strachu.

Piotr Bielak

nauczyciel – bibliotekarz