CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE

,,Cudze chwalicie, swego  nie  znacie’’, pod takim tytułem  10.05.2019r. odbył  się  VII  Otwarty  Parafialny  Konkurs  Recytatorski  Poezji i  Prozy  Polskiej  organizowany  przez  Ośrodek  nr 1,,Teatr’’ Fundacji  Szczęśliwe  Dzieciństwo w Lublinie.  Do konkursu  przygotowywało się siedmioro uczniów  z klasy  IV ,,b’’ Szkoły Podstawowej  nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Lublinie  pod  opieką  p. Jadwigi  Korzeniewskiej. Uczniowie wybrali  do  recytacji  wiersze słynnych  polskich  twórców-Juliana Tuwima, Jana  Brzechwy i  Marii  Konopnickiej. Wybór  tekstów  i recytatorów  okazał  się  szczęśliwy. Interpretacja ,,Stefka  Burczymuchy’’ przyniosła  ucz. Zofii  Galińskiej   trzecie  miejsce. Ponadto  w konkursie  została  wyróżniona  ucz.  Julia  Wierzchoń  za recytację  wiersza Jana Brzechwy ,,Koziołeczek’’ oraz  ucz.  Nikita  Rutyna  wskazując  słuchaczom  sposób na udaną  rozmowę  z psem.  Doceniamy  wysiłek  uczniów  w  scenicznych  zmaganiach i  gratulujemy  osiągnięć.

Jadwiga Korzeniewska