PRZEDSTAWICIELE GOETHE – INSTITUT W NASZEJ SZKOLE

17 września gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Goethe-Institut z Warszawy i Pragi Christopha Mohr und Cordulę Hunold.

Podczas spotkania z Panią Dyrektor i nauczycielką j .niemieckiego omówiono kwestie dotyczące realizacji programu PASCH – Schulen. Partner der Zukunft („Szkoły. Partnerzy przyszłości”). Ustalono również wytyczne i zadania na przyszłość.

Od 11 lat nasza szkoła jest w zaszczytnym gronie 8 szkół w Polsce, realizujących program PASCH. W ramach tego projektu nasi uczniowie co roku wyjeżdżają na stypendia językowe do Niemiec i bezpłatnie zdają certyfikaty językowe Fit in Deutsch 1 und Fit in Deutsch 2. Język niemiecki cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem, nauczaniem objęci są wszyscy uczniowie. Już 5, 6-letnie dzieci w zerówce zaczynają swoją przygodę z tym językiem.

Skala realizacji programu PASCH w naszej szkole spotkała się z aprobatą gości z Goethe-Institut. Byli oni pod dużym wrażeniem zaplecza dydaktycznego i wyposażenia sali j. niemieckiego. Jolanta Haftaniuk

Może Ci się również spodoba