WIEŚCI ZE SZKOLNEJ ŚWIETLICY

Już od pierwszych dni września dzieci z naszej świetlicy, biorą udział w różnych działaniach integracyjnych, artystycznych i przyrodniczo-florystycznych. Ciekawe i interesujące warsztaty i zajęcia organizują panie wychowawczynie świetlicy.

Z okazji „Międzynarodowego Dnia Kropki” dzieci rysowały oraz wycinały różnokolorowe kropy, kropki i kropeczki, które potem przyczepiały na dużej tablicy.

11 września mali artyści brali udział w warsztatach przyrodniczo-florystycznych. Z przyniesionych przez Panią Luizę Wilczkiewicz ziół i kwiatów, dzieci robiły piękne bukiety, poznając rodzaje i zastosowanie różnych roślin.

Następną ciekawą pracą zespołową uczniów były własnoręcznie wykonane słoneczniki naklejane na dużym formacie. Środki słoneczników malowano patyczkami techniką pointylizmu, czyli kropkowaniem. Dzieciom ta technika bardzo przypadła do gustu.

Innego dnia pod kierunkiem pań wychowawczyń, uczniowie tworzyli graficzne kompozycje, malując farbami zebrane wcześniej liście i odbijając je na kolorowych papierach.

Gratulujemy i dziękujemy małym artystom za wspólną zabawę i zachęcamy do dalszej owocnej pracy.

Luiza Wilczkiewicz

 

 

Może Ci się również spodoba