IZBA PAMIĘCI

Z okazji 100-lecia istnienia naszej szkoły otwarta została Izba Pamięci. Powstała ona dzięki wspólnej pracy społeczności szkolnej. Zgromadzono w niej cenne pamiątki po minionych czasach.

Wśród licznych eksponatów możemy zobaczyć: trąbkę hejnałową , dzwonek ręczny  i maszynę do pisania z okresu dwudziestolecia międzywojennego , katalog klasyfikacyjny – rok szkolny 1919/20, księgę ocen z lat 1941/42, kroniki szkoły, pomoce dydaktyczne z okresu PRL, Lisy Gratulacyjny Wojewody Lubelskiego oraz Kuratora Oświaty z okazji 80- lecia szkoły , sztandar szkoły z okresu gimnazjum i wiele innych ciekawych eksponatów.

Zgromadzone w Izbie Pamięci przedmioty dzisiaj są mało znane młodemu pokoleniu .Pozwalają przywrócić pamięć  o tym jak była nasza szkoła w przeszłości. Każdy przedmiot to kawałek historii. Izba Pamięci stanowi ważny element naszej szkolnej tożsamości .Zgromadzone w niej eksponaty świadczą o wspaniałej historii naszej szkoły.

Marta Goździowska- Łubkowska

Może Ci się również spodoba