MATEMATYKA NA 5!

Kolejny tydzień w grupie Motylków upłynął pod znakiem wspomnień. Dzieci przyniosły zdjęcia z okresu niemowlęctwa i wczesnego dzieciństwa. Sprawiło im to wiele radości kiedy mogły opowiadać koleżankom i kolegom o sobie. Przytaczały wspomnienia i snuły opowieści z wakacji czy spacerów rodzinnych. Była to doskonała okazja do kształtowania umiejętności wypowiadania się, tworzenia poprawnych gramatycznie i logicznych zdań oraz dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych.

Gościliśmy również Pana Piotra z biblioteki szkolnej, który wraz z Panią Izą przeczytali legendę o „Czarciej łapie”. Dzieci z uwagą słuchały i znały odpowiedzi na wszystkie pytania Pana Piotra.

Oczywiście aby dobrze myśleć należy się często ruszać na świeżym powietrzu. Zła pogoda nam nie straszna i dlatego codziennie chociaż na chwilkę staramy się wychodzić na dwór. Pani Iza zaskakuje nas często nowymi zabawkami do użytku na boisku. W tym tygodniu był to sprzęt wymagający dobrej koordynacji wzrokowo-ruchowej jak też współpracy w parze.

Kiedy przychodzi czas na matematykę w ruch idą dary Froebla, ulubionym stał się dar nr 2 gdzie kryje się walec, kula i sześcian. Dzieci badają go na swój własny sposób, codziennie odkrywając na nowo. Lubia też zadania matematyczne z użyciem matematycznych szyn, stworzonych specjalnie na takie okazje. Mając konkretny materiał do liczenia matematyka to łatwa i przyjemna sprawa.

Izabela Trancygier

Może Ci się również spodoba