PROJEKT CZYTELNICZY „BAŚNIE Z CZTERECH STRON ŚWIATA” – AFRYKA

Rozwijając zainteresowania czytelnicze uczniów naszej Szkoły, nauczyciel – bibliotekarz p. Piotr Bielak wraz z wychowawczyniami klas 1a – p. Agnieszką Mielniczek,  klasy 1b – p. Żanetą Kurzawską oraz klasy 1c – p. Moniką Machulską – Wasilewską podjęli nową formę pracy: wędrówkę po Baśniach z czterech stron świata. Od listopada 2019 r. do marca 2020 r. podczas pięciu spotkań w bibliotece, nauczyciele będą przybliżali uczniom baśnie z różnych kontynentów.

25 listopada 2019r. przybyła klasa 1a, 22 listopada 2019r. klasa 1b oraz 18 listopada 2019r. klasa 1c. Pedagodzy zapoznali uczniów z baśnią afrykańską pt. Smok z jeziora. Dzieci z zaciekawieniem jej wysłuchały oraz ochoczo i bezbłędnie odpowiadały na pytania sprawdzające ich uwagę. Spotkanie wzbogaciły stroje i rekwizyty z Czarnego Lądu oraz książki i globus. Uczniowie jako pracę domową otrzymali zadanie wykonania ilustracji do tej baśni. Z tych prac powstanie wystawa, którą zaprezentujemy społeczności naszej Szkoły.

opracował: Piotr Bielak

 

Może Ci się również spodoba