„ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ” – SPOTKANIE UCZNIÓW Z PRACOWNIKIEM FUNDACJI EX LEGE

Dnia 13 listopada klasa 1a oraz 1b wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez fundację na rzecz ochrony praw zwierząt Ex Lege. Celem spotkania było kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Pani Dagmara w bardzo ciekawy sposób  opowiedziała dzieciom  o pracy w  schronisku, podkreślając, że posiadanie zwierząt to duża odpowiedzialność. Mówiła o konieczności podejmowania przemyślanych decyzji dotyczących posiadania czworonoga w swoim domu.

Pytań kierowanych do pracownika  schroniska, nie było końca.  Dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo opiekować się pupilami oraz jak udzielić pomocy znalezionym zwierzakom. Pracownikowi towarzyszyła kotka Mela ze schroniska. Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną  oraz zdjęcia dotyczące losów „podopiecznych” schroniska. Dzieci mogły dowiedzieć się, co dzieje się ze zwierzętami, które niestety czasem źle są traktowane przez ich właścicieli.

To spotkanie niewątpliwie uwrażliwiło dzieci na krzywdę zwierząt oraz nauczyło tego, że każdy człowiek powinien reagować, jeżeli widzi, że jakieś zwierzę jest traktowane w niewłaściwy sposób i potrzebuje pomocy.

Żaneta Kurzawska

Agnieszka Mielniczek

Może Ci się również spodoba