PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

„Do nauczania i uczenia się te trzy środki pomocnicze są nieodzowne: po pierwsze książki, po drugie książki i po trzecie książki, bez nich nic nie pomogą nasze wysiłki”.  

    Cenne słowa ks. Stanisława Konarskiego – patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego przewodziły pasowaniu uczniów klas 1a, 1b, 1c na czytelników Biblioteki Szkolnej, które odbyło się 17 grudnia 2019r. 

   Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów naszej Szkoły do korzystania z księgozbioru Szkolnej Biblioteki, wypożyczanie książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

  Przed przyrzeczeniem, uczniowie uczestniczyli w części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy 5b i z wielką ochotą odpowiadali na zagadki, które sprawdzały znajomość bohaterów baśni i bajek. Mali czytelnicy dowiedzieli się również jak należy dbać o książki i jak długo można je czytać w domu. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie poszanowania książek i otrzymali upominki w postaci kart bibliotecznych oraz zakładek do książek. Od tej chwili zostali przyjęci do grona czytelników Szkolnej Biblioteki. Zapraszamy do Szkolnej Biblioteki.

 

Nauczyciel – bibliotekarze:

Jadwiga Korzeniewska

Piotr Bielak

Może Ci się również spodoba