SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI – PRYMAS TYSIĄCLECIA NASZYM PATRONEM „(NIE)ZWYCZAJNA ŚWIĘTOŚĆ”.

Z dumą informujemy, że uczniowie naszej Szkoły zdobyli czołowe miejsca oraz wyróżnienia w XX, jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia naszym Patronem „(NIE)ZWYCZAJNA ŚWIĘTOŚĆ”, którego organizatorami byli: Szkoła Podstawowa nr 50 w Lublinie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział Okręgowy w Lublinie, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”.

Konkurs zorganizowany był pod honorowym patronatem: Metropolity Lubelskiego, Wojewody Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin, Marszałka Województwa Lubelskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Lublin, Dyrektora Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu było uczczenie beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, upamiętnienie 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II – Papieża Polaka.Inspirowanie dzieci i młodzieży do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa  duchowego  Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Kształtowanie postaw i promowanie wartości, którym wierny był Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński. Ukazanie postaci świętych i błogosławionych jako wzoru do naśladowania we współczesnym świecie. Wyrażenie własnych przeżyć i refleksji środkami literackimi oraz plastycznymi. Doskonalenie umiejętności sprawnego i poprawnego posługiwania się językiem polskim.

Konkurs został przeprowadzony w 2 kategoriach:

  • literackiej

wiersz, opowiadanie, list, pamiętnik, reportaż, wywiad, esej, rozprawka i in.,

komiks,

lapbook;

  • plastycznej

format i technika dowolna: plakat, rysunek, obraz i in.

Mamy zaszczyt poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu w kategorii literackiej dwie uczennice naszej szkoły otrzymały tytuł laureata konkursu, a  czterech uczniów otrzymało wyróżnienia.

W kategorii literackiej:

  • Lapbook, klasy 1 – 4 – laureatką konkursu literackiego została Ewa Baduchowska uczennica klasy 1 b, która zajęła 2 miejsce (opiekun: Pani Żaneta Kurzawska)

W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 1b Zofia Złotkowska.(opiekun: Pani Żaneta Kurzawska)

  • Proza, klasy 5-6 – laureatką konkursu została Anna Złotkowska z klasy 5b, zajmując 2 miejsce (opiekun: Pani Jadwiga Korzeniewska)
  • Poezja, klasy 1 – 4 – wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 1b, Aleksandra Pańpuch (opiekun: Pani Aleksandra Maziarz-Wysocka)
  • Poezja, klasy 5 -6 – wyróżnienie otrzymał Borys Mołdach z klasy 5a (opiekun: Pani Marta Bednarczuk)
  • Poezja, klasy 7 -8 – wyróżnienie otrzymała Aleksandra Nowak z klasy 8 a (opiekun: Pani Iwona Pańpuch).

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Żaneta Kurzawska

Może Ci się również spodoba