BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY – SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo uczniów.  Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas I-III poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku 18.09.2020r. klasę II „C” odwiedził dzielnicowy III Komisariatu Policji w Lublinie – aspirant p. Robert Gąsior. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”.

Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważą pożar czy wypadek oraz przypomnieli sobie numery alarmowe. Dzielnicowy zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci podczas kontaktu z obcymi. Omówił sposoby ich unikania na podstawie filmów edukacyjnych: „Ktoś po drugiej stronie internetu”, „Cudza komórka”, „Drugi brzeg”, „Fajerwerki”, „Koszyk z zakupami”.

Duże zainteresowanie dzieci wzbudził mundur policjanta oraz akcesoria potrzebne mu do pracy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wykazały się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Uczniowie wykonali również prace plastyczne zainspirowane wizytą Gościa.

Takie spotkania odbywają się w naszej Szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty.

Motto: Pamiętaj o tym, aby być czujnym, musisz „słyszeć i widzieć” ulicę !

                                                                                      Monika Machulska- Wasilewska

Może Ci się również spodoba