BEZPIECZNIE W DRODZE DO SZKOŁY

Wyjątkowo piękny wrzesień sprawia, że wielu uczniów jako środek transportu wybiera rower. W związku z tym, klasa 4a wzięła udział w akcji „Bezpiecznie w drodze do szkoły” organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Lublinie.

W czwartek, 24 września dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach teoretyczno – praktycznych, których celem było zapoznanie z zasadami bezpiecznego poruszania się po mieście, zarówno pieszo, jak i rowerem. W pierwszej części pani aspirant zapoznała uczniów z zasadami bezpieczeństwa. Dowiedzieliśmy się, że rower powinien posiadać pięć niezbędnych elementów: sprawny hamulec, odblaski, światło czerwone z tyłu i białe z przodu oraz dzwonek. Należy też zawsze pamiętać o kasku! Następnie przyszedł czas na sprawdzenie swojej wiedzy w praktyce. Uczniowie wypożyczyli rowery i kaski, aby poćwiczyć jazdę po „mieście w pigułce”.

Miasteczko Ruchu Drogowego okazało się świetnym miejscem ćwiczeń do egzaminu na kartę rowerową. Zajęcia okazały się wspaniałe, a dzieci żałowały, że trzeba już wracać do Szkoły.

 

                                                                                                          Izabela Szczypień

                                                                                                          Sylwia Woźniak

Może Ci się również spodoba