Z ŻYCIA KLASY I A

Pierwszy miesiąc wspólnej  nauki  już prawie za nami.  Dla jednych to tylko miesiąc, a dla naszych pierwszaków to, aż miesiąc. Czas  najtrudniejszy, adaptacyjny w którym  dzieci musiały zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i wymaganiami.  Na szczęście   strach przed tym co nieznane  szybko minął i  ustąpił miejsca radości, zadowoleniu i satysfakcji  z nowej  roli – roli ucznia.

Dzieci podczas tego miesiąca zawarły  nowe znajomości, poznały  zasady i reguły panujące w szkole, a także nauczyły się wielu ciekawych rzeczy.

Najważniejsze wydarzenia z życia naszej klasy w ciągu ostatnich tygodni to:

  • Dzień Kropki

W dniu 15.09 klasa 1 „a” obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto  kreatywności i dobrej zabawy. Motyw kropki towarzyszył nam przez cały dzień, był obecny we wszystkich zajęciach programowych.

Uczniowie w tym dniu mogli opowiedzieć o  swoich talentach na forum klasy. Przedstawić wszystkim  swoje pasje, zainteresowania i mocne strony. Dzieci dowiedziały się o sobie wielu ciekawych rzeczy, lepiej  się poznały i przede wszystkim miło spędziły wspólnie czas. Na zakończenie zajęć wykonały  zakropkowany plakat  „Klasowych talentów”  i  zakropkowaną pracę plastyczno-techniczną.

  • Bezpieczna Droga Do Szkoły

W dniu 18.09 odbyło się spotkanie z paniami ze Straży Miejskiej, które w ramach programu „Jesteśmy bezpieczni” przypomniały dzieciom jak należy prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, jak bezpiecznie poruszać się na rowerze i hulajnodze, a także jak postępować podczas spotkania  z agresywnym psem. Zajęcia odbyły się w  formie ćwiczeń praktycznych, co bardzo spodobało się naszym pierwszakom. Na zakończenie zajęć  wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę odblask.

  • Pierwszy dzień jesieni

Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni świętowaliśmy na świeżym powietrzu, szukając pierwszych oznak zmieniającej się pory roku. Była to dobra okazja do  rozbudzenia zainteresowania  otaczającą nas przyrodą i wzbogacenia wiedzy przyrodniczej u dzieci.

Jesień zawitała również do naszej sali, uczniowie wykonali jesienną pracę plastyczną „wydzierankę jesienną”, która pięknie udekoruje nasze szkolne tablice.

 

                                                                                                          Wychowawca klasy

                                                                                                                                                                                                                                            Justyna Krzywicka

Może Ci się również spodoba