Z ŻYCIA KLASY II B

Pierwszy miesiąc nauki już za nami. Uczniowie klasy II b z radością rozpoczęli naukę i zabawę w nowym roku szkolnym.

We wrześniu utrwaliliśmy przepisy ruchu drogowego, poznaliśmy zasady bezpiecznej zabawy i nauki, a także zasady i reguły panujące w Szkole oraz w naszej klasie.

Za nami już pierwsza recytacja wiersza, pierwsza zaśpiewana piosenka, pierwsze wykonane prace plastyczne i techniczne. Uczniowie każdego dnia z ogromnym zaangażowaniem zdobywają nową wiedzę.

Jedne z ciekawszych zajęć, które wzbogaciły wiedzę uczniów, odbyły się w minionym tygodniu. Poznanie alfabetu Braille’a oraz tajników języka migowego zachęciło uczniów do działania. Nauczyliśmy się migać do 10 i uczymy się przedstawiać za pomocą gestów swoje imiona. Jak się okazuje, nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać, uczniowie celująco opanowali tę umiejętność.

Pierwszy dzień jesieni spędziliśmy na świeżym powietrzu, poszukując pierwszych oznak zmieniającej się pory roku. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowania otaczającą przyrodą i utrwalenia wiedzy przyrodniczej.

Jesień zagościła również w naszej sali podczas zajęć plastycznych. W miłej i serdecznej atmosferze stworzyliśmy  prawdziwe arcydzieła jesienne, malując farbami i patyczkami higienicznymi do uszu. Pomysłowość i wena twórcza, jaką wykazali się wszyscy uczniowie zaowocowała powstaniem cudownych i niepowtarzalnych prac plastycznych.  „Jesienne drzewa”, mieniące się wszystkimi kolorami jesieni ” już zdobią korytarz znajdujący się przed naszą salą.

Żaneta Kurzawska

Może Ci się również spodoba