DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 2A I 3A

Dzień Chłopaka powstał prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet, aby panowie nie byli pokrzywdzeni i aby dziewczyny mogły im się odwdzięczyć za pamięć i upominki, a obejmuje swymi obchodami praktycznie cały świat, zyskując coraz większą popularność. Ponieważ jego krótka historia sięga zaledwie 1999 roku, nie ma jeszcze ustalonej jednolitej dla całego świata daty, kiedy powinno być obchodzone. W Polsce istnieją dwie równoległe daty, kiedy świętuje się Dzień Chłopaka, a młodzi panowie dostają prezenty z okazji swojego święta. Pierwsza, nazywana przez niektóre źródła Dniem Mężczyzny, to 10 marca, druga już obligatoryjnie nosząca nazwę Dzień Chłopaka – 30 września.

Klasa 2a i 3a w tym dniu miały możliwość wyjechać wynajętym autokarem do Cinema City Felicity na film pt. „O czym marzą zwierzęta?”.
Film opowiadał o zagrożonych gatunkach zwierząt znajdujących schronienie      w miejscu zwanym Sanktuarium, a źródłem ich szczęścia i dobrobytu było magiczne drzewo, które spełniało ich życzenia. Niestety jedno ze zwierzątek zniszczyło drzewo, a potem z narażeniem własnego życia uratowało je dla dobra wszystkich mieszkańców. Film był bardzo pouczający i wszystkim bardzo się podobał.

Po powrocie do szkoły dziewczynki złożyły chłopcom życzenia, częstując pysznymi słodyczami. To był bardzo miły dzień.

 

Jola.Ch.

Może Ci się również spodoba