PAPIEROWE CHOINECZKI KLASY III A

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy z bliskimi, rodziną i przyjaciółmi, zasiadamy razem z nimi do stołu i spożywamy uroczystą kolację. Święta kojarzymy też z różnymi tradycjami, między innymi: przygotowaniem dwunastu potraw, obdarowywaniem prezentami, śpiewaniem kolęd, kładzeniem sianka pod obrus czy zostawieniem dodatkowego nakrycia dla zabłąkanego gościa.

W każdym domu różnie podchodzi się do tych zwyczajów – jedne są praktykowane, a inne nie. Każdy przygotowuje się do świąt w zgodzie z własnymi preferencjami, jednak co do jednego zwyczaju wszyscy są zgodni.

Choinki pięknie wyglądają w naszych domach, a przy tym wprowadzają wyjątkową atmosferę. Przystrajamy je w najróżniejszy sposób, za pomocą bombek czy własnoręcznie wykonanych dekoracji. Na czubku drzewka zawieszamy gwiazdę bądź iglicę, zaś pod nią kładziemy prezenty. Choinka jest chyba stałym elementem we wszystkich domach, bo kto bez niej wyobraża sobie Wigilię?

Uczniowie klasy IIIa w czasie zajęć online mieli okazję dowiedzieć się skąd pochodzi tradycja ubierania choinki i kiedy dotarła do Polski. Wykonali własnoręcznie choinki z materiałów papierniczych, które będą ozdobą w ich domach lub przekażą je jako upominek gwiazdkowy dla swoich bliskich.

Jola CH.

 

Może Ci się również spodoba