AKCJA „RAZEM NA ŚWIĘTA” W KLASIE 6B

W grudniu uczniowie klasy 6 b przystąpili do akcji  Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”, której celem było niesienie pomocy innym oraz budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.
W ramach tego przedsięwzięcia młodzi ludzie wykonywali  kartki i ozdoby świąteczne, piekli i ozdabiali pierniczki, a następnie obdarowywali nimi najbliższych, sąsiadów, osoby starsze i samotne.
O zaangażowaniu osobistym oraz członków ich rodzin napisały nasze koleżanki:
Ania:
„W nawiązaniu do akcji „Razem na Święta” przygotowałam papierowe gwiazdy z torebek śniadaniowych. Ponieważ gwiazdy takie łatwo jest złożyć, ja i moi bliscy dołączaliśmy je do wysyłanych kartek świątecznych z życzeniami. Razem z mamą włączyłam się również w przygotowanie paczki w ramach akcji „List do św. Mikołaja”, która polegała na wyjawianiu życzeń przez  mieszkańców lubelskich Domów Pomocy Społecznej w listach adresowanych do świętego. Wspólnie pomogłyśmy Mikołajowi spełnić jedno z takich marzeń :-)”

Asia:
„Nasza rodzina w tym roku przygotowuje paczkę dla starszej chorej pani, którą wybraliśmy z długiej listy osób potrzebujących pomocy, przedstawioną przez ks. Proboszcza z Kościoła Najświętszego Serca Jezusowego. Nie znamy jej imienia ani nazwiska – wiemy tylko, że miała na liście nr 16 i bardzo chcieliśmy jej pomóc. (….) „

Uczniowie swoją postawą i działaniami udowodnili, że pomagać można na wiele sposobów, a najpiękniejsze prezenty to te, płynące prosto z serca.

Pamiętajmy, że warto pomagać, gdyż dobro zawsze wraca.

Izabela Szczypień

Może Ci się również spodoba