BAL KARNAWAŁOWY- ZDROWY I WESOŁY

Karnawał to okres zimowych balów, maskarad i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. Karnawał jest ściśle związany z tańcami, więc nie mogło ich zabraknąć również w Naszej Szkole.

Tegoroczny karnawał  klasy II b –  odbył się 10 lutego pod hasłem „Bal karnawałowy- zdrowy i wesoły”. 

Celem balu było zapoznanie dzieci z tradycją zabawy karnawałowej i zachęcenie do jej kultywowania, kształcenie umiejętności wspólnej zabawy, tworzenie atmosfery życzliwości, współpracy, pozytywnych relacji w grupie oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Taniec to ruch, a ruch to zdrowie! – przy muzyce, którą wybrały dzieci, odbywały się zabawy taneczne w kole, w parach oraz wesołe korowody.

W przerwie odbył się  konkurs – „gorące krzesła”, w którym uczniowie musieli wykazać się szybkością i nie lada sprytem.

Owoce i warzywa to witaminy (nie mogło być inaczej) na stołach podczas balu zagościły! – w klasie, miał miejsce poczęstunek, który został przygotowany samodzielnie przez uczniów, tuż przed balem, podczas lekcji techniki. Uczniowie podzieleni na grupy, pracowali w grupach zadaniowych, w których przygotowali zdrowe kanapki, soki owocowe i owocowo – warzywne oraz szaszłyki owocowe.

Dekorowanie sali, utrwalenie zasad savoir a vivre oraz zasad nakrywania do stołu przyniosły uczniom również wiele radości oraz satysfakcji.

Podczas balu było zdrowo, wesoło i bardzo kolorowo.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniach do balu i zaangażowanie!!!

Żaneta Kurzawska

Może Ci się również spodoba