W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Jak możemy dbać o nasze zdrowie?

Jedzenie jest bardzo ważne dla naszego zdrowia! To, czym się teraz odżywiasz ma ogromny wpływ na Twoją przyszłość i na Twoje zdrowie, kiedy będziesz już dorosły. Pożywienie dostarcza nam niezbędnych składników odżywczych. Jest paliwem dla naszego organizmu. Zawiera dużo cennych witamin.

Jak zdobyć zdrowe ciało i zdrowego ducha?

Każdy ma swoją teorię zdrowego ciała. Dla jednych to oznacza, że wysportowane ciało, to zdrowe ciało, a dla drugich to ciało pełne energii i wigoru. Sport i ruch nie tylko korzystnie wpływają na formę fizyczną, ale również psychiczną. Zazwyczaj człowiek zdrowo odżywiający się, z aktywnością fizyczną, to człowiek w dużej mierze szczęśliwy.

Żeby zdrowo żyć, trzeba zdrowo jeść. Dzięki temu będziesz mieć siłę do zabawy, nauki i pracy. Jeśli tylko zechcesz, przekonasz się, że zdrowe odżywianie nie jest trudne, a jednocześnie może być bardzo przyjemne.

Uczniowie klasy 3a w ramach zajęć edukacji zdrowotnej mieli okazję dowiedzieć się co trzeba robić, żeby zdrowo żyć, zdrowo odżywiać się i jak dbać o swoją kondycję fizyczną. W ramach tych zajęć wykonali  pełne niesamowitych pomysłów plakaty promujące zdrowy styl życia i zachęcające wszystkich do tego, aby aktywnie spędzać wolny czas.

 

Jola Ch.

 

.

Może Ci się również spodoba