LIST DO PANI WIOSNY – WYNIKI BIBLIOTECZNEGO KONKURSU LITERACKIEGO

,,Droga Pani Wiosno! Jak się Pani czuje? Mamy nadzieję, że  jest już Pani gotowa na przybycie do nas. Od  dawna, z niecierpliwością na tę chwilę  czekamy. Mamy nadzieję, że wkrótce Pani zawita w naszym mieście  i zachwyci nas słońcem, zielenią i kwiatami. Gorąco Panią zapraszamy i z wielką radością czekamy.’’

Takie prośby, przywołania i zachęty  ozdobione kolorowymi  ilustracjami pojawiły się w pracach konkursowych uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie. Nasz konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem, gdyż po mroźnej i śnieżnej zimie, która wszystkim dokuczyła, z  niecierpliwością oczekujemy zmiany pory roku. Uczestnicy konkursu wykazali niebywały talent w doborze  magicznych słów, by  skutecznie przywołać  wiosnę. Każdy list potwierdzał znajomość wszelkich zasad sztuki epistolograficznej. Komunikaty skierowane do Pani Wiosny na temat oczekiwań dotyczących zmian w przyrodzie, były wyrazem   szczerej ekspresji uczuć.

Z  przyjemnością chcemy poinformować, że zwycięzcami konkursu na ,,List do Pani Wiosny’’  zostali uczniowie klasy II c: Sebastian Batycki, Urszula Kidaj oraz Kacper Misiura. Wyróżniona została praca uczennicy klasy II a – Pauliny Tomczak. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.

Nauczyciele bibliotekarze

Może Ci się również spodoba