OBCHODY IRLANDZKIEGO ŚWIĘTA W SP1 LUBLIN

17 marca obchodzony jest na całym świecie Dzień Świętego Patryka – irlandzkie święto narodowe upamiętniające patrona kraju. Najważniejszą tradycją obchodów tego dnia św. jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę – kojarzoną tradycyjnie ze świętym Patrykiem. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń.

My również postanowiliśmy uczcić to święto – uczniowie starszych klas mieli okazję zapoznać się z kulturą krajów anglojęzycznych podczas specjalnie przygotowanych na tę okazję lekcjach zdalnych, które ubogaciły krótkie filmy edukacyjne przedstawiające historię pochodzenia  święta, quizy on-line utrwalające słownictwo związane z tym wyjątkowym dniem oraz dobra zabawa na platformach e-learninowych: tak nasi uczniowie zapoznawali się z tradycjami Irlandczyków. Uczniowie klas 1-3 oprócz prezentacji multimedialnych i kart pracy dotyczących święta, mieli okazję zapoznać się z przyjacielskim Patrykiem i na chwilę stać się skrzatem z Irlandii, który według legend pilnuje skarbu umieszczonego na końcu tęczy.

Dzień Świętego Patryka był w naszej Szkole wspaniałą okazją do poszerzania wiedzy na temat krajów anglojęzycznych, a przede wszystkich – do doskonałej zabawy.

Aleksandra Tomczuk

Kinga Pochwatka

Może Ci się również spodoba