ROBOTY Z RECYKLINGU

Każdego dnia na świecie wyrzuca się miliony plastikowych butelek, pudełek, zakrętek i innych przedmiotów przeznaczonych do recyklingu. Rozłożenie tworzyw sztucznych zajmuje Ziemi bardzo dużo czasu, co powoduje poważne problemy ekologiczne. Powinniśmy ratować środowisko wykorzystując na przykład przedmioty do recyklingu, by zrobić coś ciekawego, zamienić je w ekologiczne projekty lub sprawić, by niepotrzebna plastikowa butelka czy puszka po napoju przeistoczyła się np. w ekologicznego robota. Wymaga to tylko odrobiny dziecięcej wyobraźni.

Uczniowie klasy 3a projektowali według swoich pomysłów roboty z przyniesionych przez siebie rożnych odpadów plastikowych, drewnianych, aluminiowych, korków i zakrętek.

Łączyli poszczególne elementy za pomocą taśmy, klejów i drucików. Praca ta miała ich uczulić na problem recyklingu, segregacji odpadów i co zrobić, aby nadać zużytym przedmiotom „drugie życie”, a tym samym ratować środowisko naturalne przed zaśmieceniem.

Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i w sposób interesujący przedstawili swoje prace.

Są one śmieszne, kolorowe i pełne niesamowitej wyobraźni. Praca nad ich tworzeniem sprawiła uczniom wiele radości i śmiechu.

Jolanta Chyćko

Może Ci się również spodoba