W ŚWIECIE FILMU I TEATRU

W  minionym tygodniu klasa II B wyruszyła w ciekawą podróż do świata filmu i teatru.

Przez cały tydzień uczniowie zdobywali i pogłębiali swoją wiedzę na temat filmu i teatru, dowiadując się m.in. jakie były początki kina niemego, poznając  twórców kinematografii –  braci Augusta i Louisa Lumiere, a także wybrane gatunki filmowe. Obejrzany niemy film z udziałem Charliego Chaplina był inspiracją do wystawienia własnej inscenizacji bez użycia słów . Na jednej z lekcji, dzieci wcieliły się w aktorów, przygotowując  krótkie przedstawienie  pantomimiczne, świetnie się przy tym bawiąc. Z ogromnym zaangażowaniem i pełni wspaniałych pomysłów odegrali  swoje role na podstawie scenariusza pantomimy „Kot w Butach”  używając  jedynie mowy ciała, gestów i mimiki swojej twarzy.

Poznając zawody związane z planem filmowym, sporo dowiedzieli się o produkcji filmów i o tym, kto przy nich pracuje. Uczniowie wiedzą już o ważnej roli nie tylko reżysera, ale też scenarzysty,  operatora, montażysty, dźwiękowca, kostiumologa, klapsera, scenografa, czy  kaskadera.

Ciekawą atrakcją  w ramach poznawania ciekawych zawodów była wizyta specjalnego gościa – pani  Anny Rozwałki, mamy jednej z uczennic naszej klasy, która przybliżyła nam na czym polega praca charakteryzatora. W miłej i serdecznej atmosferze pani Anna opowiedziała nam o swojej pracy. Przedstawiła różne rodzaje charakteryzacji oraz zaprezentowała sposób tworzenia rany.
Na koniec wszyscy uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie indywidualnych zdjęć, zasiadając na krześle reżyserskim.

To było niezwykłe spotkanie!

Żaneta Kurzawska

 

Może Ci się również spodoba