PROJEKT „TRADYCYJNY SAD”

W bieżącym roku szkolnym nasza Szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego „Tradycyjny Sad” , który skierowany został do wszystkich szkół zainteresowanych problematyką restytucji i promocji starych odmian drzew owocowych realizowany w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

Projekt „Tradycyjny Sad” organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie.

Po wykonaniu szeregu zadań, naszej Szkole udało się dostać do kolejnego etapu projektu oraz uzyskać grant na stworzenie mini sadu na terenie placówki.

Z otrzymanego grantu zakupiono drzewka starych odmian czereśni, które zasadzono na terenie posesji Szkoły. W sadzeniu drzewek aktywny udział brali uczniowie klasy 2b, którzy z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w akcji. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Dyrektor Iwona Pańpuch.

Uczniowie w ramach projektu, pod opieką p. Karoliny Brzozowskiej, p. Aleksandry Tomczuk oraz p. Żanety Kurzawskiej,  wykonywać będą ulotki dla rodziców o starych odmianach drzew owocowych, jak również wykonywać plakaty promujące projekt.

Najważniejszym zadaniem dla uczniów jest teraz pielęgnacja małych drzewek, które w przyszłości będą służyć społeczności lokalnej.

Karolina Brzozowska

Aleksandra Tomczuk

Żaneta Kurzawska

Może Ci się również spodoba