FESTYN PARAFII NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO W LUBLINIE

W niedzielę 19.09.2021 r. na terenie parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie, odbył się festyn rodzinny, którego organizatorami były: Lubelska Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie. Wydarzenie miało za zadanie zintegrować parafialną społeczność dzielnicy Dziesiąta, dlatego jednym z punktów wydarzenia była jej prezentacja. Dotyczyło to, m.in. szkół, przedszkoli i żłobków z terenu parafii.

Podczas tego międzypokoleniowego spotkania, nie mogło zabraknąć Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks Stanisława Konarskiego, która zaprezentowała program artystyczny dwóch zespołów tanecznych pod kierunkiem Pani Anety Mikołajczyk oraz Pani Żanety Kurzawskiej. Uczniowie klas V i VII pokazali elementy tańca nowoczesnego, zaś uczennice klas III wystąpiły z klasyczną choreografią pt. „Taniec kwiatów”.

Zespół nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej  przygotował stoisko promujące naszą Szkołę.  Atrakcje dla najmłodszych uczestników festynu: malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków we włosach oraz wykonywanie balonowych kwiatów i zwierzątek, sprawiły mnóstwo radości i wywołały wiele uśmiechów na twarzach dzieci tego dnia.

Słowa uznania i serdeczne gratulacje oraz podziękowania za poświęcony czas, skierowała do wszystkich nauczycieli obecna na festynie Pani Dyrektor Iwona Pańpuch.

Choć pogoda tego dnia nie dopisała, społeczność dzielnicy Dziesiąta nie zawiodła, a czas podczas festynu, upłynął szybko oraz w miłej atmosferze.

Cieszymy się, że nasza współpraca z Parafią Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie owocuje wieloma ciekawymi projektami edukacyjno – wychowawczymi i pozwala realizować misję Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie w oparciu o wartości dobra, piękna i wrażliwości na drugiego człowieka. Wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera festynu na długo pozostaną w naszej pamięci.

Żaneta Kurzawska

Może Ci się również spodoba