SPOTKAJ SIĘ Z NIEMIECKIM W LUBLINIE

23 września 2021 r. gościliśmy w naszej Szkole przedstawicieli Goethe – Institut w Warszawie: Dyrektor Działu Językowego, Panią Karin Ende, Konsultanta ds. Nauczania Języka Niemieckiego, Pana Maximiliana Weiss oraz Zastępcę Kierownika Wydziału Kultury Ambasady Niemiec, Pana Valerio Paul Trabandt.

Celem wizyty było spotkanie z Dyrektorem Szkoły, panią mgr Iwoną Pańpuch, koordynatorem projektu PASCH oraz uczniami i omówienie aktualnej sytuacji nauczania języka niemieckiego w Szkole oraz sprecyzowanie planów na przyszłość. Jednym z punktów wizyty była prezentacja efektów zrealizowanego przez uczestników programu projektu ekologicznego, który zakładał powstanie przyszkolnej przestrzeni zielonej. Goście z Niemiec byli pod wrażeniem estetycznego i zadbanego ogródka stworzonego i pielęgnowanego przez dzieci: zachwycało miejsce, kompozycje roślinne, zastosowanie rozwiązań opartych na recyklingu. Powstało miejsce przyjazne uczniom i sprzyjające nie tylko do zdrowemu wypoczynkowi na łonie natury, ale także efektywnej nauce języka niemieckiego, przyrody czy  biologii.

Gościom bardzo podobał się także wystrój naszej Szkoły, duże wrażenie wywarło na nich Szkolne Centrum Językowe, a zwłaszcza  Pracownia Języka Niemieckiego. Zauważyli także znajdującą się na parterze, przy wejściu do budynku, tablicę  poświęconą prezentacji dokonań uczestników PASCH – u.

Podczas spotkania z uczniami rozmawiano o korzyściach płynących ze znajomości języka niemieckiego oraz możliwościach rozwoju, które przynosi realizacja Projektu PASCH.

Po południu uczniowie uczestniczyli w miejskim wydarzeniu promującym naukę j. niemieckiego, zorganizowanym przez Goethe – Institut w Centrum Spotkania Kultur Lublin. ,,Spotkaj się z Niemieckim” to cykl imprez odbywających się w różnych miastach Polski, podczas których prezentowane są ciekawe sposoby nauki j. obcego.

Uczniowie grali w Memory, układali puzzle, rozwiązywali Quiz wiedzy o Niemczech oraz słuchali bajek i piosenek w języku obcym – wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i świetną zabawę.

 

Może Ci się również spodoba