WARSZTATY ROWEROWE

28 września klasa III b wzięła udział w warsztatach rowerowych, które poprowadził p. Michał Wolny z Towarzystwa dla Natury i Człowieka.

Program warsztatów jest oparty na wieloletnim doświadczeniu trenerów z Porozumienia Rowerowego, którzy prowadzą je już od wielu lat  w różnorodnych grupach odbiorców.

Głównym celem warsztatów było promowanie zdrowego trybu życia i codziennej aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej z dzielnicy Dziesiąta, poprzez zachęcenie ich do bezpiecznego i regularnego poruszania się rowerem oraz zwiększenie wiedzy i świadomości uczniów z zakresu bezpiecznego poruszania się rowerem po mieście.

W ramach zajęć odbył się trening na placu przed Szkołą oraz na Orliku szkolnym, obejmujący takie czynności jak: jazda w kolumnie, nagłe hamowanie, koordynację ruchów przy skręcaniu (jednoczesne wystawienie ręki, obrócenie głowy i utrzymanie prostego toru jazdy), a także sprawdzenie stanu technicznego i wyposażenia rowerów (zwłaszcza działania hamulców).

Formuła warsztatów była dostosowana do poziomu umiejętności uczniów.

Ta ciekawa „wycieczka rowerowa” po wiedzę oraz umiejętności z pewnością przyczyni się do tego, że dzieci zdobędą kartę rowerową i będą coraz bezpieczniej poruszać się po drogach, bez wypadku i nieszczęścia.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, wszyscy uczniowie byli bardzo aktywni, a  w nagrodę otrzymali odblaskowe upominki, które jeszcze bardziej zwiększą ich bezpieczeństwo podczas rowerowych wycieczek.

Żaneta Kurzawska

Może Ci się również spodoba