BAJKA OPOWIEDZIANA TAŃCEM W KLASIE 0A, 0B, IA, IB I IC

W środę 06.10.2021 r. w sali teatralnej naszej Szkoły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas pierwszych aktywnie uczestniczyli w widowisku pt. „Kot w butach”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały znanej historii, ale prezentowanej w nowy, wyjątkowy sposób przez aktora – wodzireja. Prowadzący spektakl uczył widzów prostej, ale interesującej choreografii: gestów, ruchów i kroków. Dzięki wspólnym tańcom uczestnicy spotkania szybciej wczuwali się w emocje bohaterów opowieści. Ta innowacyjna metoda animacji sprawiła, że widzowie stali się aktorami, co sprzyjało wyrażaniu emocji i koncentracji uwagi. Tańcobajka ma działanie rozrywkowe i terapeutyczne, bowiem dzieci słyszą i śpiewają słowa: „uwierz w siebie”, „strach wielkie oczy, ale ma mało mocy”, zaś  puentę stanowi sformułowanie: „największy skarb ukryty jest w Tobie”, podkreślające, że każdy człowiek ma talent, który winien odnaleźć i rozwijać. Nasze przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych bawili się przy dźwiękach pięknej  i starannie dobranej muzyki. Nie ulega wątpliwości, że spotkanie stało się doskonałą okazją do wspólnej integracji. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w widowisku, które ciekawiło, angażowało widzów, skłaniało ich do działania oraz refleksji i dało wszystkim wiele radości.

Beata Sławińska

Sylwia Robak

Może Ci się również spodoba