DZIEŃ POSTACI BAJKOWYCH W 0B

13 października uczniowie z grupy 0”b” świętowali aż dwa ważne wydarzenia

Po śniadaniu dzieci zamieniły swoje ubrania na kolorowe stroje inspirowane wyglądem postaci z bajki „Pszczółka Maja”. W bajkowym nastroju udały się Sali Teatralnej na ,,Festiwal Postaci Bajkowych”, gdzie jako pierwsze zaprezentowały artystyczną część muzyczno – taneczną do utworu „Taniec Mai”. Publiczność podziękowała za występ głośnymi brawami wszystkim pszczółkom, motylom, żuczkom oraz biedronkom. Należy podkreślić, że tego dnia nasze kochane pszczółki zadebiutowały na scenie. Po powrocie do sali przedszkolaki nazywały postacie z bajek, z jakimi miały okazję zetknąć się podczas spotkania. Dzieci przekonały się, że dzięki bajkom można przenieść się w inny świat –  kolorowy, piękny i tajemniczy, ale jednocześnie kształcący, dzięki morałowi, przypominającemu, jak należy postępować, by zasłużyć na miano dobrego człowieka.

Dużo czasu poświęciliśmy także zagadnieniom związanym z wagą nauki i kształcenia w związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej. Dzieci mogły zaprezentować stworzone przez siebie projekty wizerunku przedszkola za sto lat – ich propozycje były naprawdę twórcze i bardzo interesujące. Na zakończenie zajęć wykonano piękną pamiątkową laurkę dla nauczycieli.

Jeśli chcielibyście przeżyć nasz premierowy występ jeszcze raz, zapraszamy do obejrzenia – należy kliknąć w link: https://drive.google.com/u/0/uc?id=1PKBKaywRGxfSt4caBbsGFnhzy6Yk0m0X&export=download

 Katarzyna Kopciewicz

Jowita Grzesik

Może Ci się również spodoba