FESTIWAL POSTACI BAJKOWYCH W SP1

Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce
Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa.
Tu wszystko jest możliwe, zwierzęta są szczęśliwe,
A dzieci, wiem coś o tym, latają samolotem. (Jan Brzechwa)

13 października po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 1 został zorganizowany Festiwal Postaci Bajkowych. Koordynatorkami przedsięwzięcia były Pani Justyna i Pani Izabela – wychowawczynie kl.2a i 2b,  które także uczestniczyły w baśniowej paradzie, wcielając się w postaci Piratki Izydory i Piratki Dżastiny. Przy współudziale swoich uczniów rozpoczęły również wielki Festiwal. Przybyli wspaniali goście: księżniczki, czarownice, wróżki, piraci, smerfy, Minionki i rycerze – cała nasza Szkoła zmieniła się w baśniową krainę. Oprócz występów uczniów każdej z klas, podczas których prezentowano wyjątkowe stroje i śpiewano przygotowaną wcześniej piosenkę, były też wesołe zabawy i zagadki. Cała społeczność klas 0-3 wykazała się wspaniałą znajomością bajek, baśni i bajeczek. Żadna zagadka nie była zbyt trudna dla naszych dzieci. Także to, że wychowawczynie poszczególnych klas również wcieliły się w role postaci bajkowych, sprawiło  wiele radości  podopiecznym.

Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za wielkie zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie pięknych strojów, a wychowawczyniom klas 0-3 za przygotowanie – wspólnie z dziećmi – piosenek stanowiących ścieżkę muzyczną najbardziej znanych filmów animowanych dla dzieci.

Festiwal Postaci Bajkowych to znakomita odskocznia od codzienności. Było kolorowo i radośnie. Wszyscy jednogłośnie przyznali, że taki Festiwal powinien na stałe zagościć w naszej Szkole i wejść do kalendarza imprez szkolnych.

 

                                                                          Izabela Trancygier
Justyna Krzywicka

Może Ci się również spodoba