KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

KONKURS PIĘKNEGO  CZYTANIA ,,Niezwykła  przygoda!’’odbył się 1 października 2021 roku w Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie. Spełniamy marzenia i rozwijamy  zainteresowania czytelnicze naszych uczniów. Pragniemy,aby czytanie książek kojarzyło się im  z przyjemnymi odczuciami, w myśl słów autorki wielu wierszy -Wisławy Szymborskiej, która wyraziła refleksję:

,,Czytanie książek jest najpiękniejszą zabawą,

Jaką sobie ludzkość wymyśliła’’.

Organizacją konkursu czytelniczego byli zainteresowani uczniowie klasy III a, b, c, wychowawczynie tych klas, a nawet rodzice uczniów. Konkurs poprzedziły eliminacje klasowe.

Z każdej klasy wyłoniono do 5 uczestników, którzy przygotowali do głośnego czytania fragmenty wybranych książek z opisem przygody. Podczas prezentacji nie zabrakło obrazu emocjonujących przygód z powieści Miry Jaworczakowej,,Oto jest Kasia’’, Marcina Pałasza,,Sposób na Elfa’’, Kornela Makuszyńskiego  ,,Awantura o Basię’’oraz Leszka Kołakowskiego,,Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?’’. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali znakomite umiejętności głośnego czytania  i wykazali  poprawność językową oraz odpowiednią dykcją, dlatego otrzymują dyplomy z nagrodami. Gratulujemy sukcesów i serdecznie zapraszamy do kolejnych spotkań z książką.

Nauczyciele bibliotekarze

Może Ci się również spodoba