PRZERWA NA CZYTANIE

W bibliotece szkolnej przeprowadzono akcję II Międzynarodowej Przerwy na Czytanie, której głównym celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie naszej Szkoły mieli możliwość wcześniejszego wyboru książek z  bibliotecznych półek lub przyniesienie swojej ulubionej lektury i odczytanie wyjątkowego fragmentu, którym chcieliby zainteresować koleżanki i kolegów ze swojej klasy. 22 października 2021 roku podczas jednej z dłuższych przerw śródlekcyjnych, poszczególne zespoły klasowe prezentowały fragmenty książek o różnorodnej tematyce.

Dla  najmłodszych czytelników zorganizowano bajkowe spotkanie. Wielkie wydarzenie czytelnicze -,,Przerwa na Czytanie’’ sprawiło dzieciom i młodzieży naszej Szkoły wiele radości i zachęciło do sięgania po książki podczas dłuższych przerw międzylekcyjnych. Mamy nadzieję, że przyczyniliśmy się do bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.

J. Korzeniewska

Może Ci się również spodoba