SUKCES SPORTOWY UCZNIÓW SP1 W LUBLINIE

W dniu 24 listopada 2021 r. uczniowie klas drugich i trzecich Naszej Szkoły uczestniczyli w  Turnieju Szachowym w ramach współzawodnictwa sportowego uczniów szkół miasta Lublin – w kategorii Igrzyska Dzieci, który został zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie.

Do konkursu przystąpili:  Lena Baryzel (kl.3b), Sabina Gospodarek (kl.3b), Aleksandra Pańpuch (kl.3b), Aleksander Kurzawski (kl.3b), Bartosz Uryniuk (kl.3b), Antoni Staroń (kl.2b) i Damian Woliński (kl.2b).

Wybór był trudny, ponieważ tylko siedmioro dzieci  z jednej szkoły mogło przystąpić do turnieju, a w zajęciach szachowych w ramach realizowanej innowacji „Szach-Mat, czyli edukacja przez szachy”, uczestniczy 41 uczniów z obu klas, reprezentując wyrównany poziom umiejętności gry w szachy.

Do rozgrywek zgłosiło się 45 miłośników szachów z klas: I – VI. Większość to jeszcze początkowi gracze, którzy będą dopiero rozwijać swój talent w tym kierunku.

Turniej szachowy rozgrywany był systemem szwajcarskim, a podczas całego turnieju rozegrano 7 rund w tempie 15 minut na zawodnika.

W wyniku rozgrywek drużynowych dziewcząt Nasza Szkoła zdobyła II miejsce na podium, zaś chłopcy wywalczyli IV miejsce. W kategorii indywidualnej Sabina Gospodarek zajęła V miejsce, a Aleksandra Pańpuch  – VI miejsce. Wszystkim reprezentantom Naszej Szkoły należą się ogromne brawa. W zmaganiach dzieci widać było duże zaangażowanie, wysiłek i ogromną chęć zwycięstwa. Rywalizacja przebiegała w miłej sportowej atmosferze, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsze zespoły otrzymały dodatkowo pamiątkowe puchary i dyplomy.

Serdeczne gratulacje zwycięzcom i nagrodzonym złożyła Pani Dyrektor Iwona Pańpuch. Wszystkim uczestnikom turnieju życząc  dalszych sukcesów.

Mamy nadzieję, że tegoroczny  turniej szachowy stanie się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników gry w szachy. Bowiem szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.

Żaneta Kurzawska

 

Może Ci się również spodoba