PLASTUŚ, MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA I PROJEKTY CZYTELNICZE W BIBLIOTECE

Plastuś to bohater niezapomnianej dziecięcej powieści autorstwa Marii Kownackiej. Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły po lekturze „Plastusiowego Pamiętnika” ulepili z plasteliny sympatycznego przyjaciela i bohatera z piórnika Tosi. Dzięki ich kreatywności powstała w bibliotece niezwykła wystawa.

18.11.2021r. Nauczyciel – bibliotekarz wraz  z wychowawczynią klasy 2a p. Justyną Krzywicką i wychowawczynią klasy 2b – p. Izabelą Trancygier kontynuowali, wędrówkę po kontynentach. Nauczyciele zapoznali uczniów z baśnią meksykańską, pt. Czarodziejski łuk, złoty jeleń i szczebiocący ptak.

23.11.2021r. Pan Bielak wraz  z wychowawczyniami klas: 1a p. Sylwią Robak, 1b p. Pauliną Mielniczuk i 1c p. Eweliną Mańką wędrowali po Baśniach z czterech stron świata. Nauczyciele zapoznali uczniów również  z baśnią z Ameryki.

25.11. 2021r. bibliotekę szkolną odwiedziły przedszkolaki z grupy 0a „Stokrotki” i grupy 0b „Pszczółki”. Nauczyciel – bibliotekarz oraz p. Justyna Wiśniewska i p. Katarzyna Kopciewicz kontynuowali realizację projektu Księga bajek polskich, wędrując po kolejnych miastach naszej Ojczyzny. Nauczyciele odczytali legendę z Gdańska, pt. O gdańskiej Madonnie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia zaproszone do biblioteki szkolnej dzieci zapoznały się z prezentacją multimedialną o historii tego święta. Obejrzały również wystawę książek o misiach oraz opowiadały o bajkach, w których głównym bohaterem jest ta sympatyczna postać. Okazuje się, że miś jest ulubioną zabawką nie tylko dzieci.

Piotr Bielak
nauczyciel – bibliotekarz

 

Może Ci się również spodoba