ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY O PINGWINACH W GRUPIE 0 B

Ptak to. Nie, ryba,
a zwinnie pływa.
Ten duży ptak,
na grzbiecie ma czarny frak.
Na brzuchu białą koszulę.
Zamieszkuje południową półkulę.
Głównie Antarktydy wybrzeże.
Potrafi nurkować to zwierzę.
Nie ryba, nie ssak,
nielotny to ptak.
Czy ktoś mi powie
jak ten ptak się zowie?

21 stycznia u Pszczółek odbyły się zajęcia edukacyjne związane z obchodami Dnia Pingwina. Celem tego święta jest popularyzowanie wiedzy o pingwinach, które m.in. z powodu zmian klimatycznych, zostały objęte ochroną i znalazły się w Księdze Gatunków Zagrożonych. Przedszkolaki w tym dniu przeniosły się na Antarktydę, gdzie poznały bliżej życie pingwinów.

Oglądaliśmy różne obrazki z pingwinami, a zgromadzone na ten dzień atlasy i książeczki wzbogaciły wiedzę o tym zwierzęciu. Poznaliśmy cechy charakterystyczne pingwinów, dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób zdobywają pożywienie, co jedzą i co stanowi ich środowisko naturalne. Wiemy już, że pingwiny są nielotami; chociaż to ptaki, ich skrzydła przystosowane są do pływania, a nie latania. Porównaliśmy także swój wzrost ze wzrostem pingwina cesarskiego oraz wykonaliśmy pracę z podziałem na grupy.

Naśladując małe pingwinki wspólnie się bawiliśmy, tańczyliśmy na lodzie oraz radośnie śpiewaliśmy. Na pamiątkę tych niezwykle ciekawych zajęć stworzyliśmy niepowtarzalną pracę z wykorzystaniem materiałów z recyklingu.

Dokonania uczniów można podziwiać na przedszkolnej „Zimowej Krainie” w korytarzu oddziału.

Katarzyna Kopciewicz

Jowita Grzesik

Może Ci się również spodoba