GOŚCIE Z III LO IM. UNII LUBELSKIEJ ORAZ UCZNIOWIE SP1 WSPÓLNIE REALIZUJĄ PROJEKT NAUKI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

1 czerwca gościliśmy w naszej szkole grupę licealistów z III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, którzy pod opieką p. profesor Katarzyny Słobody rozwijają uzdolnienia językowe i przygotowują się do egzaminu języka niemieckiego Deutsches Sprachdiplom.

Podczas spotkania zrealizowany został projekt nauki języka niemieckiego metodą stacji. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas siódmych, chcący rozwijać kompetencje językowe. W grupach mieszanych rozwiązywano zadania o różnorodnej tematyce, m.in. dotyczące ochrony środowiska i geografii Niemiec. Nie zabrakło też ćwiczeń sprawności słuchania w postaci pracy z piosenkami niemieckich artystów. Pod okiem wolontariuszki Leonie ćwiczono wymowę podobnie brzmiących słów obcojęzycznych. Podsumowaniem spotkania był quiz o krajach niemieckiego obszaru językowego.

Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz motywacją do doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem obcym.

Jolanta Haftaniuk

Może Ci się również spodoba