KLASY DRUGIE W PARKU DŹWIĘKÓW

Na początku czerwca klasy drugie wybrały się z  wizytą do Parku Dźwięków. Była to niezwykła okazja do rozbudzania ciekawości otaczającego świata, wyrabiania umiejętności aktywnego słuchania oraz grania na instrumentach, a także do rozwijania poczucia rytmu, wrażliwości na zmiany tempa i dynamiki, rozwijania koordynacji ruchowej i orientacji w przestrzeni.

Mimo tego, że przewidywano nie najlepszą pogodę, uczniowie w dobrych humorach dotarli do Parku Dźwięków. Gospodarze przygotowali  dla nas moc atrakcji, które poprzedziły zabawy integracyjne. Następnie podzieliliśmy się na 3 grupy i kolejno odwiedzaliśmy różne miejsca. W jednym z nich uczestniczyliśmy w warsztatach, w trakcie których pod okiem animatora wykonywaliśmy kalejdoskopy. Uświadomiliśmy sobie, że podczas pracy artystycznej można  nie tylko świetnie się bawić, ale również odczuwać radość tworzenia. Samodzielnie wykonane rękodzieła mają więc dla nas podwójną wartość. Należy też podkreślić, że zwrócono nam  uwagę na zalety recyklingu oraz możliwość ponownego wykorzystania przedmiotów, które na pierwszy rzut oka wydają się bezużyteczne – mogliśmy tego doświadczyć osobiście, ponieważ każdy opuścił Park Dźwięków z gotową zabawką  – rzecz jasna dumny ze swojego dzieła. Wiele radości sprawiły nam zajęcia zorganizowane w Muzycznej Stodole, gdzie graliśmy na bębnach oraz śpiewaliśmy aktualne hity. Nasza radość przywołała słońce zza chmur – zrobiła się piękna pogoda.

By nabrać sił,  zasiedliśmy przy ognisku i zjedliśmy pyszne kiełbaski.

Na zakończenie wycieczki gospodarze Parku zabrali nas jeszcze na spacer po lesie, podczas którego mogliśmy się cieszyć śpiewem różnych gatunków ptaków, a także obserwować ich zachowania – między innymi widzieliśmy, jak mama – sikorka karmiła gromadkę swoich dzieci.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że odwiedziliśmy Park Dźwięków. Zdobyliśmy tu różnorodne doświadczenia i uczestniczyliśmy w działaniach, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Izabela Trancygier

Justyna Krzywicka

 

Może Ci się również spodoba