INTEGRACJA PRZEDSZKOLAKÓW NA SPORTOWO – POZNAJEMY ZASADY GRY W RUGBY!

05 września oddział przedszkolny miał zaszczyt gościć wicemistrza Polski w rugby – pana Wojciecha Piotrowicza – zawodnika klubu Ogniwo Sopot. Pan Wojciech pochodzi z Lublina i wcześniej trenował
z formacją  Budowlani Lublin. Nasz gość swoją przygodę z rugby rozpoczął w wieku 6 lat i jest pasjonatem tej dyscypliny sportu do chwili obecnej. Z wielką pasją przedstawił dzieciom szczegóły i tajniki gry. Przedszkolaki dowiedziały się, że drużyna składa się z 15 zawodników,  bramka ma kształt litery H, szczególny jest kształt piłki, zaś technika jej przekazywania znacznie różni się od tych, jakie znamy z innych gier zespołowych. Pan Wojciech podarował każdej grupie oryginalną piłkę do gry w rugby, co sprawiło obdarowanym ogromną radość. Oczywiście tego samego dnia udaliśmy się na boisko, by rozegrać mecz z elementami rugby.

Wizyta sportowca dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, za które naszemu gościowi serdecznie dziękujemy. Panu Wojciechowi i jego drużynie życzymy wielu dalszych sukcesów.

Wychowawcy 0b

 

Może Ci się również spodoba