DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 3 „B”

 W ramach obchodów klasowego Dnia Chłopaka uczniowie klasy 3 „b” wraz z wychowawcą wybrali się do kina na seans filmowy zatytułowany „ King: mój przyjaciel lew”, który zapewnił zarówno sporą dawkę  humoru, jak  i wzruszeń. Film opowiada historię Ines – nastolatki, która znajduje w swoim domu małe lwiątko. Dziewczynka czuje się niezwykle samotna po śmierci swojej ukochanej mamy, więc szybko nawiązuje więź ze zwierzątkiem, starając się ukryć je przed czujnym wzrokiem domowników. Okazuje się jednak, że Kingiem interesują się też służby specjalne…

Projekcja filmu może być wstępem do rozmowy na temat etycznych dylematów związanych z więzią między człowiekiem a dzikim zwierzęciem, sztuki radzenia sobie z trudnymi emocjami, a przede wszystkim – pielęgnowania dobrych relacji rodzinnych. Po seansie ruszyliśmy na krótki spacer ulicami Lublina.

Dzień spędzony w taki sposób okazał się nie tylko przyjemny, ale także pożyteczny. Wspólne wyjście pozwoliło dzieciom miło spędzić ze sobą chwile w okolicznościach inne niż te, z którymi stykają się na co dzień w Szkole.

Monika Machulska -Wasilewska

Może Ci się również spodoba