I”A” I I”B” W PORCIE LOTNICZYM – LUBLIN

W ramach preorientacji zawodowej 18 listopada uczniowie klas I a i I b zwiedzali Port Lotniczy – Lublin. Poznali procedury odprawy paszportowo – bagażowej i zakupu biletów, a także zaznajomili się z tajnikami  startu i lądowania samolotu oraz przyjrzeli się pracy obsługi naziemnej. Mieli również okazję  zobaczyć przylot i odlot samolotu pasażerskiego. Następnie udali się do „Aeroklubu Świdnik”, gdzie instruktor lotnictwa cywilnego wyjaśnił im zasady latania samolotem i opowiedział  o pracy pilota. W hangarze dzieci z zainteresowaniem oglądały różne modele samolotów i helikopterów. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do Szkoły, gdzie wykonali prace plastyczne związane tematycznie z odbytą wycieczką.

Alicja Pruchniak

Małgorzata Wajszczuk