ZABAWA ANDRZEJKOWA W KLASIE 2″C”

29 listopada, wigilia imienin Andrzeja, traktowana była niegdyś jako szczególny dzień, związany z wróżbami i przepowiedniami.  Panny próbowały się dowiedzieć, jakie imiona będą nosić ich przyszli mężowie albo kiedy odbędzie się ich ślub. Odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłych żon poszukiwali kawalerowie  w wigilię świętej Katarzyny. Dziś czynności wróżebne sprowadzają się do zabawy.
25 listopada uczniowie klasy 2C uczestniczyli  w klasowych andrzejkach. Dzień rozpoczął się  zabawą taneczną „Mini Disco” przygotowaną przez Panie Katarzynę Kopciewicz oraz Anetę Mikołajczyk. Uczniowie świetnie bawili się w rytm muzycznych przebojów.
Klasowe „wróżby” otworzyło losowanie „przepowiedni” ze szklanej kuli. Następnie każdy mógł przekonać się, co go czeka w przyszłości „rozdmuchując” kropelkę  tuszu na kartce; sporo zabawy i emocji dostarczył również zorganizowany i przeprowadzony „wyścig butów”.  Na zakończenie spotkania uczniowie, wykorzystując słoiki, wykonali andrzejkowe lampiony, które podkreśliły wyjątkowy nastrój tego dnia.
Wszyscy czekają teraz  na spełnienie dobrych „wróżb” i pomyślnych „przepowiedni”.

 

Może Ci się również spodoba