SPORT TO ZDROWIE! – INSPIRUJĄCE SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY 5 A

W dniu 02.12.2022 uczniowie klasy 5a mieli okazję spotkać się z wyjątkowymi gośćmi. Naszą Szkołę odwiedzili właściciele klubu sportowego Power Club Lublin: p. Radosław Hoduń – trener personalny oraz p. Karol Wójcik – trener zawodników w trójboju siłowym.

Podczas spotkania p. Radosław Hoduń rozmawiał z uczniami na temat wpływu zdrowych nawyków na codzienne życie. Dzieci definiowały pojęcie nawyku, następnie rozmawiały na temat zdrowego odżywiania i zasad utrzymywania prawidłowej gospodarki elektrolitowej, roli snu w życiu człowieka, konieczności regularnego uprawiania różnych form ruchu, a także o walorach samodyscypliny i motywacji wewnętrznej. Omówiony został również  proces działania w dążeniu do celu metodą małych kroków,  przedstawione zostały także różnorodne metody formułowania celów.

Następnie p. Karol Wójcik przedstawił  dzieciom własne doświadczenia, jakie były jego udziałem podczas długotrwałej walki o odniesione ostatecznie sukcesy – tytuł wicemistrza świata oraz tytuł wicemistrza Europy w trójboju siłowym. Dzieci dowiedziały się, czym jest trójbój siłowy i poznały historię p. Karola – zwłaszcza to, w jaki sposób sport wpływał na jego życie już od czasów dzieciństwa.

Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem słuchali prelekcji gości, a pozyskana wiedza nie tylko  na długo pozostanie w pamięci dzieci, ale z pewnością ukształtuje życie niejednego z nich.

Aleksandra Tomczuk

 

Może Ci się również spodoba